Pravidla

Pravidla High-end fóra.
Zamčeno
Administrator
Administrátor
Příspěvky: 22
Registrován: 23 pro 2010 02:40

Pravidla

Příspěvek od Administrator »

******************************************************Pravidla HighEndFóra******************************************************

Vítáme Vás na diskusním fóru o High End technice a hudbě. Těšíme se na vzájemné výměny názorů a zkušeností z oblasti poslechu hudby a High End techniky, která tento poslech zprostředkovává. Věříme, že většině registrovaných se tato činnost stala koníčkem a že díky fóru vznikají nová přátelství.

Aby fórum fungovalo správně, je potřeba nastavit jasná a srozumitelná pravidla a také se jimi řídit. Jen tak má diskuse smysl a bude probíhat kultivovaně.




I. Pravidla obecná:

1. Pro aktivní účast na fóru je povinná registrace. Její podmínkou je akceptování těchto pravidel a jejich řádné dodržování.

2. Diskuse jsou, v zájmu udržení patřičných mezí slušnosti a přehlednosti, moderované. Vedení fóra může vymazat, přejmenovat, přesunout, či jinak upravit nevhodné příspěvky, porušující pravidla HEF.

3. Oficiální prodejci, konstruktéři nebo lidé jinak spojeni s výdělečnou činností v Hifi oboru budou na HEF používat oficiální označení, které používají v běžném obchodním styku tak, aby na fóru byli jasně identifikovatelní - např. Jan Novák-Studio Zlatá brána, MKF-audio apod. Toto zvýší jejich prestiž a v neposlední řadě by to mělo pomoci v orientaci nováčkům.

4. Hifi obor je velmi členitý a má mnoho směrů, proto prosíme o věcné příspěvky především z oblasti High End. Diskusi z ostatních oblastí lze vést na řadě jiných, k tomu příslušných fór. Pokud bude HEF zahlcováno příliš velkým množstvím příspěvků sem nepatřících, budeme tyto dle svého uvážení a s upozorněním autora přesouvat, mazat či jinak upravovat.

5. Příspěvky s nabídkami k prodeji nebo požadavky na koupi vkládejte do rubriky „PRODÁM“ nebo „KOUPÍM“, případně do vlákna daného prodejce/studia v sekci „Oficiální prodejci“. Pro jiné nabídky obchodního či reklamního charakteru kontaktujte jiného uživatele soukromě přes SZ nebo emailem.




II. Co nebudeme tolerovat:

1. Příspěvky popichující, napadající či urážející ostatní účastníky diskuse, vulgární, povyšující se nebo diskriminační (náboženská, rasová, sexuální či jiná diskriminace). Dále pak trollování, hateování či jinak vyvolávání flamewar, nevhodné reakce do inzertních vláken.

2. Příspěvky odporující právnímu řádu ČR, porušující autorská práva, nabízející/poptávající kradený SW.

3. Spamy a viry nebo jiné destruktivní SZ/emaily.

4. Osobní absolutní pravdy. Nechte bez emocí, urážek či zesměšňování vyjádřit i druhé, třeba i s opačným názorem na věc.

5. Příspěvky, které opakovaně a cíleně propagují nějaký výrobek (skrytá reklama).

6. Více uživatelských účtů pro jednu osobu (dvojí identita).

7. Zakládání témat, která nekorespondují se zaměřením HEF. V případě založení témat okrajově souvisejících s hifi a hudbou nebo podobných jako „Vánoční přání“ či „Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech“ apod., bude vhodnost posuzovat vedení HEF. Výslovně zakázána jsou témata s náboženskou, politickou, sexuální či podobnou tématikou.

8. Zveřejňování soukromých informací o členech HEF a jejich rodinných příslušnících, otiskování soukromé korespondence jako SZ, emaily apod. bez souhlasu autora.

9. Převahu negativních, provokativních a zavádějících příspěvků nebo jinak rozvracet diskuzi (byť slušnou formou slova a bez urážek).

10. Vkládání odkazů na konkurenční fóra, stránky s tématikou nesouvisející se zaměřením HEF a na stránky členů s komerčním obsahem mimo osobní vlákno.

11. V podpisu uživatele text nesouvisející se zaměřením HEF.




III. Všeobecná doporučení:

1. Máte-li zájem, založte vlákno k věci, která Vás zajímá. Zařaďte jej do správné rubriky a použijte prosím co možná nejvýstižnější titulek nadpisu. Pomůže to jak v orientaci, tak i při pozdějším vyhledávání. V případě zavádějícího názvu vlákna máme právo jej pro lepší přehlednost upravit.

2. Pokud Vás uprostřed tématu napadne něco mimo dané vlákno, založte prosím nové s patřičným názvem. Je to v zájmu nás všech. Příspěvky patřící do jiné kategorie budeme s uvážením rozdělovat, přesouvat nebo jinak upravovat.

3. Někdy se stane, že se debata stočí k úplně jinému tématu, než odpovídá názvu vlákna. V takovém případě budeme nepatřičné příspěvky přesouvat tam, kam patří. Pokud to bude účelné, založíme vlákno úplně nové. Nejedná se o cenzuru, slouží to k přehlednosti HEF a pro případné vyhledávání.




IV. Porušení pravidel

1. V případě porušení pravidel bude uděleno „Varování“. Při opakovaném porušování pravidel bude udělen „BAN“, jehož trvání se bude odvíjet dle závažnosti přestupku. Ve výjimečných případech může být udělen „BAN“ trvalý nebo může být udělen bez předchozího „Varování“.
O udělení trestů a jejich délkách rozhoduje vedení HEF.



Děkujeme za akceptování pravidel. V případě dotazů či připomínek kontaktujte vedení HEF přes SZ nebo email.
Aktualizace pravidel HEF: 12.12.2021
Zamčeno